Το κέντρο της πόλης έκλεισε για τα αυτοκίνητα, αλλά όχι για τους ίδιους...

Χιλιάδες δρομείς πλημμήρισαν τους δρόμους του αθηναϊκού κέντρου για τον τρίτο διεθνή Ημιμαραθώνιο. Το κέντρο της πόλης έκλεισε για τα αυτοκίνητα, αλλά όχι για τους ίδιους...

Ο Μιχάλης Παρμάκης ήταν ο νικητής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, αλλά και της γενικής κατάταξη, με 1.09.55. Η δε Μάγδα Γαζέα, μετά τη νίκη της στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, επικράτησε και στον Ημιμαραθώνιο με 1.22.09.

Στα 5 χλμ. συμμετείχαν πάνω από 5.500 δρομείς, με τον Κώστα Δρόσο, για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, να αναδεικνύεται νικητής με 16.29 και τη Φιλίππα Πουλίδου (με χρόνο 20.00), στις γυναίκες. 1.000 περίπου ήταν οι συμμετέχοντες στα 3 χλμ. Wind, με τον Διομήδη Μπακατσέλο, επίσης για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, να ανακηρύσσεται νικητής, με 9.32. Η πάλαι ποτέ πρωταθλήτρια των αποστάσεων Αγγελική Ραφτάκη ήταν πρώτη στην κούρσα των 3χλμ Wind των γυναικών, με 12.55.