Έγινε ο 1ος Διασυλλογικός Αγώνας ΜΤΒ - Βούναινα

Στο χωριό Βούταινα Λάρισας.

Κείμενο: Platform team

Την Κυριακή 13 Απριλίου έγινε στο χωριό Βούναινα Λάρισας ο 1ος Διασυλλογικός Αγώνας ΜΤΒ - Βούναινα. Τη διοργάνωση έκανε ο Αθλητικός Σύλλογος ΠΗΝΕΙΟ, μαζί με την την Αντιδημαρχία Πολιτισμού του Δήμου Κιλελέρ και το Μικρασιατικό Σύλλογο Βούναινων “H καθ' ημάς Ανατολή” και υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας.

85 αθλητές συμμετείχαν, από 14 ελληνικούς συλλόγους, στις κατηγορίες Μίνι μικρά, Μίνι μεγάλα, Παίδων, Παγκορασίδων, Εφήβων, Ανδρών, Master 40+, Master 50+, OPEN έως 30, OPEN 30+, σε έναν αγώνα XXC (κυκλικής διαδρομής) με πολλά τεχνικά κομμάτια.

Μετά το τέλος του αγώνα οι εξαιρετικά φιλόξενες κυρίες από τον Μικρασιατικό Σύλλογο προσέφεραν χοσάφι, ένα ενεργειακό ποτό φτιαγμένο από αποξηραμένα φρούτα και σέπε (κάτι σαν αράβικη πίτα) στους αθλητές, συνοδούς και παράγοντες.

Τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών έχουν ως εξής:

Κατηγορία Ανδρών:

1ος Μπαξεβάνος Αλεξανδρος ΠΓΣΛ 1.20.47

2ος Δουβεντζίδης Ανδρέας ΑΣΣΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 1.26.52

3ος Βάσκος Στέφανος ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ 1.37.19

4ος Κεραμιδάς Δημήτριος ΟΦΠ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – 1στρ

5ος Ζέστας Νικόλαος Π.Γ.Σ.ΛΑΡΙΣΑΣ – 1στρ

6ος Γραμματικός Δημήτριος ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ – 1στρ

7ος Νικολόπουλος Δημήτριος Π.Γ.Σ.ΛΑΡΙΣΑΣ – 1στρ

8ος Χάϊδος Αθανάσιος ΟΦΠ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – 1στρ

9ος Κακαές Βάιος ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ – 1στρ

10ος Γούδας Παναγιώτης ΟΦΠ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – 1στρ

11ος Φασιάνης Κωνσταντίνος ΑΘ. ΔΙΑΚΟΣ – 1στρ

 

Κατηγορία Εφήβων

1ος Γοτουχίδης Νικόλαος ΑΣΣΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ – 1στρ από 1ο Άντρα

2ος Μπουκουβάλας Παναγιώτης Β.Α.Ο. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ – 1στρ >>

3ος Κατσαρός ζδημήτρης Π.Ο.ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – 1στρ >>

4ος Σταφυλάς Απόστολος Π.Ο.ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – 1στρ >>

 

Κατηγορία Παίδων

1ος Τσορτουκτσίδης Ηλίας Β.Α.Ο. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 1.35.00

2ος Ντόκος Ευθύμης ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 1.35. 35

3ος Μήτσουλας Νικόλαος Π.Α.Ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ 1.36.10

4ος Βλαχοστέργιος Παναγιώτης 1.38.00

 

Κατηγορία Master 40+

1ος Μάτης Κων/νος ΟΦΠ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 1.35.10

2ος Σμυλιάνης Κων/νος ΠΟ ΒΕΛΟΣ 1.36.40

3ος Αυγέρης Αλέξανδρος ΟΦΠ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 1.37.20

4ος Κοτρογιάννης Χαράλαμπος ΠΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 1.40.50

 

Κατηγορία Master 50+

1ος Δαλαβίκας Κων/νος ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ 1.38.22

2ος Σακελαρόπουλος Βασίλειος ΠΟ ΒΟΛΟΣ 1.50.20

 

Κατηγορία Παμπαίδων

1ος Γατής Γεώργιος ΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 29.27

2ος Ευσταθίου Βασίλειος ΠΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ 30.23

3ος Ντόκος Σπύρος ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 31.11

4ος Μαυρίδης Αγγελος ΠΟ ΒΕΛΟΣ 31.31

5ος Καρατσιβής Παναγιώτης ΠΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 33.05

6ος Χαμουρτζιάδης Γεώργιος ΒΑΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 34.14

7ος Λέλας Αντώνιος ΠΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 38.06

8ος Κόκκαλης Δημοσθένης ΠΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 38.08

9ος Σεκλιζώτης Ευάγγελος ΠΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 38.06

10ος Κέσογλου Ιωάννης ΒΑΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 39.25

11ος Δοδόπουλος Ανδρέας ΠΟ ΒΕΛΟΣ -1 στρ.

12ος Μαρθίδης Αναστάσιος ΠΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ -1 στρ.

13ος Γκουτζουρέλας Δημήτριος ΠΑΣΠΗΝΕΙΟΣ -1 στρ.

14ος Φατόλας Δημήτρης ΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ -1 στρ.

15ος Χατζής Βασίλης ΠΑΣΠΗΝΕΙΟΣ -1 στρ.

16ος Τσαβαλιά Ζωή ΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ -1 στρ.

17ος Μπανάσιος Άγγελος ΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ -1 στρ.

18ος Συράκης Νικόλαος ΠΑΣΠΗΝΕΙΟΣ -1 στρ.

19ος Μαρκούτη Χριστίνα ΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ -1 στρ.

 

Κατηγορία Μίνι Μικρά

1ος Καλογεράκης Γεώργιος ΠΟ ΒΕΛΟΣ 22.19

2ος Μαυρίδης Κω/νος ΠΟ ΒΕΛΟΣ 22.52

3ος Μυρισιώτης Νικόλαος ΠΟ ΒΕΛΟΣ 24.20

4ος Δαλαβίκας Παναγιώτης ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ 24.20

5ος Μπρότσης Νικόλαος ΠΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 28.12

6ος Ντανοβασίλης Χρήστος ΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ -1 στρ.

7ος Δαλαβίκας Κυριάκος ΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ -1 στρ.

 

Κατηγορία Μίνι Μεγάλα

1ος Γεωργιάδης Νικόλαος ΜΑΧΗΤΗΣ ΠΕΥΚΩΝ 21.03

2ος Χατζής Δημήτριος ΜΑΧΗΤΗΣ ΠΕΥΚΩΝ 21.03

3ος Γούτας Αντώνης ΠΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 21.48

4ος Μαρκούτης Παναγιώτης ΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 22.52

5ος Θέος Δημήτριος ΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 23.28

6ος Μπανάσιος Φοίβος ΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 23.42

7ος Κέσογλου Αναστάσιος ΒΑΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 25.13

8ος Παπαλέξης Αλέξανδρος ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ 26.00

9ος Τσιρογιάννης Γεώργιος ΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 26.50

 

Κατηγορία Μίνι Μικρά Κορίτσια

1η Μπάνου Φανή ΠΟ ΒΕΛΟΣ 23.42

2η Δοξαρά Αθανασία ΠΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ -1 στρ.

3η Γκούτσιου Μαρία ΠΑΣ ΕΡΜΗΣ – 1 στρ

4η Μπανάσιου Μελίνα ΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ -1 στρ

5η Δοξαρά Μαριλένα ΠΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – 1 στρ

 

Κατηγορία ΟΡΕΝ έως 29

1ος Δουλκιάρογλου Κοσμάς 1.38.10

2ος Δουλκιάρογλου Αθανάσιος 1.40.20

3ος Πιστόλης Θεολόγος 1.41.30

 

Κατηγορία ΟΡΕΝ 30+

1ος Φιλιόγλου Ελευθέριος 1.40.50

2ος Παρασίδης Δημήτριος 1.41.10

3ος Αντωνιάδης Αλέξιος 1.42.22

4ος Μπάνος Αθανάσιος 1.43.00

5ος Θεοχαράς Αθανάσιος 1.43.50