Μουντομπάσκετ 2014: Το πρόγραμμα και οι μεταδόσεις της διοργάνωσης!

Ποιες μέρες και ώρες θα στηθείς μπροστά στην tv;

Κείμενο: Platform news

 

Ποιες μέρες και ώρες θα στηθείς μπροστά στην tv;

 

Διαβάστε το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου Μπάσκετ 2014 της Ισπανίας, με τον OTE TV και τον ΑΝΤ1, να είναι τα κανάλια που θα καλύψουν με απευθείας συνδέσεις τη διοργάνωση. Η Εθνική ομάδα μπάσκετ θα κάνει πρεμιέρα στις 30 Αυγούστου, στις 21:00 ώρα Ελλάδας με αντίπαλο τη Σενεγάλη.

Για τα ματς της φάσης των «16», το πρόγραμμα θα ανακοινωθεί στις 05 Σεπτεμβρίου, οπότε και θα γίνουν γνωστά τα ζευγάρια του επόμενου γύρου. Ο ΑΝΤ1 θα μεταδώσει συνολικά 21 αγώνες: τους αγώνες της πρώτης φάσης, 4 ματς στη φάση των 16, 2 ματς στα προημιτελικά, 1 στα ημιτελικά, καθώς και ο μικρός και μεγάλος τελικό. Από τη φάση των 16 και μετά, οι μεταδόσεις θα περιλαμβάνουν και όλους τους αγώνες της ομάδας των ΗΠΑ.

 

Τους αγώνες της Εθνικής από την Ισπανία θα σχολιάζει ο Ιάκωβος Φιλιππούσης. Την παρουσίαση της εκπομπής από την Αθήνα έχει αναλάβει ο Παναγιώτης Περπερίδης, με αρχισυντάκτη τον Γιάννη Ψαράκη.

 

Δείτε αναλυτικά τους ομίλους: 

Α' Όμιλος (Γρανάδα)

Ισπανία

Αίγυπτος

Ιράν

Σερβία

Βραζιλία

Γαλλία

 

Β' Όμιλος (Σεβίλλη)

Αργεντινή

Σενεγάλη

Φιλιππίνες

Κροατία

Πουέρτο Ρίκο

Ελλάδα

 

Γ' Όμιλος (Μπιλμπάο)

ΗΠΑ

Φινλανδία

Νέα Ζηλανδία

Ουκρανία

Δομινικανή Δημοκρατία

Τουρκία

 

Δ' Όμιλος (Γκραν Κανάρια)

Λιθουανία

Αγκόλα

Κορέα

Σλοβενία

Μεξικό

Αυστραλία

 

BfkuRofCEAASsMg.jpg

 

Διαβάστε αναλυτικά τις τηλεοπτικές μεταδόσεις: 

Σάββατο 30/08

13.30 (OTE TV Sport 3 HD): Κροατία-Φιλιππίνες

13.30 (OTE TV Sport 4): Ουκρανία-Δομινικανή Δημοκρατία

18.30 (OTE TV Sport 3 HD): Πουέρτο Ρίκο-Αργεντινή

18.30 (ΑΝΤ1): Πουέρτο Ρίκο-Αργεντινή

19.00 (OTE TV Sport 2 HD): Γαλλία-Βραζιλία

21.00 (OTE TV Sport 3 HD): Ελλάδα-Σενεγάλη

21.00 (ΑΝΤ1): Ελλάδα-Σενεγάλη

22.30 (OTE TV Sport 2 HD): ΗΠΑ-Φινλανδία

23.00 (OTE TV Sport 4): Ιράν-Ισπανία

Κυριακή 31/8

14.30 (OTE TV Sport 3 HD): Αργεντινή-Κροατία

14.30 (ΑΝΤ1): Αργεντινή-Κροατία

14.30 (ΟΤΕ TV Sport 4): Κορέα-Αυστραλία

16.30 (OTE TV Sport 4): Σερβία-Γαλλία

18.30 (OTE TV Sport 3 HD): Σενεγάλη Πουέρτο Ρίκο

21.00 (OTE TV Sport 3 HD): Φιλιππίνες-Ελλάδα

21.00 (ΑΝΤ1): Φιλιππίνες-Ελλάδα

21.00 (OTE TV Sport 5): Λιθουανία-Αγκόλα

22.30 (OTE TV Sport 1 HD): Τουρκία-ΗΠΑ

23.00 (OTE TV Sport 5): Ισπανία-Αίγυπτος

Δευτέρα 1/9

13.30 (OTE TV Sport 3 HD): Κροατία-Σενεγάλη

16.30 (OTE TV Sport 2 HD): Ιράν-Σερβία

18.30 (OTE TV Sport 3 HD): Αργεντινή-Φιλιππίνες

18.30 (ΑΝΤ1): Αργεντινή-Φιλιππίνες

19.00 (OTE TV Sport 2 HD): Γαλλία-Αίγυπτος

21.00 (OTE TV Sport 3 HD): Πουέρτο Ρίκο-Ελλάδα

21.00 (ΑΝΤ1): Πουέρτο Ρίκο-Ελλάδα

23.00 (OTE TV Sport 2 HD): Βραζιλία-Ισπανία

Τρίτη 2/9

14.30 (OTE TV Sport 3 HD): Αγκόλα-Μεξικό

16.00 (OTE TV Sport 2 HD): Ουκρανία-Τουρκία

16.00 (ΑΝΤ1): Ουκρανία-Τουρκία

18.30 (OTE TV Sport 2 HD): Αυστραλία-Λιθουανία

18.30 (OTE TV Sport 3 HD): ΗΠΑ-Ν. Ζηλανδία

21.00 (OTE TV Sport 3 HD): Κορέα-Σλοβενία

21.00 (ΑΝΤ1): Κορέα-Σλοβενία

22.30 (OTE TV Sport 2 HD): Φινλανδία-Δομινικανή Δημοκρατία

Τετάρτη 3/9

14.30 (OTE TV Sport 2 HD): Μεξικό-Αυστραλία

14.30 (OTE TV Sport 3 HD): Φιλιππίνες-Πουέρτο Ρίκο

18.30 (OTE TV Sport 2 HD): Σλοβενία-Αγκόλα

18.30 (OTE TV Sport 3 HD): Σενεγάλη-Αργεντινή

18.30 (OTE TV Sport 5): Τουρκία-Φινλανδία

19.00 (OTE TV Sport 1 HD): Σερβία-Βραζιλία

21.00 (OTE TV Sport 3 HD): Ελλάδα-Κροατία

21.00 (ANT1): Ελλάδα-Κροατία

21.00 (OTE TV Sport 5): Λιθουανία-Κορέα

22.30 (ΟΤΕ TV Sport 2 HD): Δομινικανή Δημοκρατία-ΗΠΑ

23.00 (OTE TV Sport 1 HD): Ισπανία-Γαλλία

23.00 (ΑΝΤ1): Ισπανία-Γαλλία

Πέμπτη 4/9

14.30 (OTE TV Sport 2 HD): Αυστραλία-Αγκόλα

15.00 (OTE TV Sport 3 HD): Σενεγάλη-Φιλιππίνες

18.30 (OTE TV Sport 1 HD): Ουκρανία-ΗΠΑ

18.30 (OTE TV Sport 2 HD): Κορέα-Μεξικό

19.00 (OTE TV Sport 3 HD): Κροατία-Πουέρτο Ρίκο

19.00 (ΑΝΤ1): Κροατία-Πουέρτο Ρίκο

19.00 (OTE TV Sport 5): Ιράν-Γαλλία

22.30 (OTE TV Sport 2 HD): Λιθουανία-Σλοβενία

22.30 (OTE TV Sport 5): Τουρκία-Δομινικανή Δημοκρατία

23.00 (OTE TV Sport 1 HD): Σερβία-Ισπανία

23.00 (OTE TV Sport 3 HD): Αργεντινή-Ελλάδα

23.00 (ΑΝΤ1): Αργεντινή-Ελλάδα

Σάββατο 6/9

17.00 (OTE TV Sport 3 HD): Mundobasket 2014, Φάση των 16

19.00 (OTE TV Sport 2 HD): Mundobasket 2014, Φάση των16

21.00 (OTE TV Sport 3 HD): Mundobasket 2014, Φάση των 16

23.00 (OTE TV Sport 2 HD): Mundobasket 2014, Φάση των 16

Κυριακή 7/9

17.00 (OTE TV Sport 3 HD): Mundobasket 2014, Φάση των 16

19.00 (OTE TV Sport 2 HD): Mundobasket 2014, Φάση των 16

23.00 (OTE TV Sport 2 HD): Mundobasket 2014, Φάση των 16

Τρίτη 9/9

18.00 (OTE TV Sport 3 HD): Mundobasket 2014, Προημιτελικά

22.00 (OTE TV Sport 3 HD): Mundobasket 2014, Προημιτελικά

Τετάρτη 10/9

18.00 (OTE TV Sport 3 HD): Mundobasket 2014, Προημιτελικά

22.00 (OTE TV Sport 3 HD): Mundobasket 2014, Προημιτελικά

Πέμπτη 11/9

22.00 (OTE TV Sport 3 HD): Mundobasket 2014, ημιτελικά

22.00 (ΑΝΤ1): Mundobasket 2014, ημιτελικά

Παρασκευή 12/9

22.00 (OTE TV Sport 3 HD): Mundobasket 2014, ημιτελικά

22.00 (ΑΝΤ1): Mundobasket 2014, ημιτελικά

Σάββατο 13/9

19.00 (OTE TV Sport 3 HD): Mundobasket 2014, μικρός τελικός

Κυριακή 14/9

22.00 (OTE TV Sport 3 HD): Mundobasket 2014, Τελικός

22.00 (ΑΝΤ1): Mundobasket 2014, Τελικός