Το πλήρες τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ της Βραζιλίας

Κρύες μπίρες, σουβλάκια, πίτσες και Mundial!!

Κείμενο: Σαβίνα Ακουμιανάκη

Το Μουντιάλ της Βραζιλίας ήδη ξεκίνησε (από τις 12 Ιουνίου μέχρι και τις 13 Ιουλίου που θα διεξαχθεί ο μεγάλος τελικός), με την ΝΕΡΙΤ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ HD, ΝΕΡΙΤ SPORTS) να έχει αναλάβει την κάλυψή του.

Παρακάτω, το πλήρες τηλεοπτικό πρόγραμμα, μπούσουλας για τους ‘ναυτιλομένους’.

ΠΕΜΠΤΗ 12 IOYNIOY
22:00 – 23:00 PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)
23:00 – 01:00 ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ
01:00 – 02:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)
18:00 ΜΕΞΙΚΟ - ΚΑΜΕΡΟΥΝ (ΝΕΡΙΤ Sports)
22:00 - 00:00 ΙΣΠΑΝΙΑ – ΟΛΛΑΝΔΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

ΣΑΒΒΑΤΟ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ
01:00 ΧΙΛΗ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)
04:00 ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ - ΙΑΠΩΝΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)
18:00 – 19:00 PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)
19:00 – 21:00 ΚΟΛΟΜΒΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 22:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)
22:00 ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ - ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

ΚΥΡΙΑΚΗ 15 ΙΟΥΝΙΟΥ
01:00 – 03:00 ΑΓΓΛΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
19:00 ΕΛΒΕΤΙΑ - ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ (ΝΕΡΙΤ Sports)
22:00 – 00:00 ΓΑΛΛΙΑ – ΟΝΔΟΥΡΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
22:00 ΙΡΑΝ - ΝΙΓΗΡΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

ΔΕΥΤΕΡΑ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ
01:00 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΒΟΣΝΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)
19:00 – 21:00 ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

ΤΡΙΤΗ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ
01:00 ΓΚΑΝΑ - ΗΠΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)
19:00 ΒΕΛΓΙΟ - ΑΛΓΕΡΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)
22:00 – 00:00 ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΜΕΞΙΚΟ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

ΤΕΤΑΡΤΗ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ
01:00 ΡΩΣΙΑ - ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)
19:00 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ - ΟΛΛΑΝΔΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)
22:00 – 00:00 ΙΣΠΑΝΙΑ – ΧΙΛΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

ΠΕΜΠΤΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ
01:00 ΚΑΜΕΡΟΥΝ - ΚΡΟΑΤΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)
19:00 ΚΟΛΟΜΒΙΑ - ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ (ΝΕΡΙΤ Sports)
22:00 – 00:00 ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ – ΑΓΓΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ
00:00 – 01:00 PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)
01:00 – 03:00 ΙΑΠΩΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
03:00 – 04:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)
19:00 ΙΤΑΛΙΑ - ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)
22:00 – 00:00 ΕΛΒΕΤΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ
01:00 ΟΝΔΟΥΡΑ - ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ (ΝΕΡΙΤ Sports)
19:00 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΓΚΑΝΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)
22:00 – 00:00 ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΓΚΑΝΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ
01:00 ΝΙΓΗΡΙΑ - ΒΟΣΝΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)
19:00 – 21:00 ΒΕΛΓΙΟ – ΡΩΣΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
22:00 ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ - ΑΛΓΕΡΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

ΔΕΥΤΕΡΑ 23 ΙΟΥΝΙΟΥ
01:00 ΗΠΑ - ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)
19:00 – 21:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ – ΧΙΛΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 23:00 POST – PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)
23:00 – 01:00 ΚΑΜΕΡΟΥΝ – ΒΡΑΖΙΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
23:00 ΚΡΟΑΤΙΑ - ΜΕΞΙΚΟ (ΝΕΡΙΤ Sports)

ΤΡΙΤΗ 24 ΙΟΥΝΙΟΥ
19:00 ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ - ΑΓΓΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)
19:00 – 21:00 ΙΤΑΛΙΑ – ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
22:00 – 23:00 PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)
23:00 – 01:00 ΕΛΛΑΔΑ – ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
23:00 ΙΑΠΩΝΙΑ - ΚΟΛΟΜΒΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

ΤΕΤΑΡΤΗ 25 ΙΟΥΝΙΟΥ
01:00 – 02:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)
19:00 ΒΟΣΝΙΑ - ΙΡΑΝ (ΝΕΡΙΤ Sports)
19:00 – 21:00 ΝΙΓΗΡΙΑ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 23:00 POST – PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)
23:00 – 01:00 ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ – ΓΑΛΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
23:00 ΟΝΔΟΥΡΑ - ΕΛΒΕΤΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

ΠΕΜΠΤΗ 26 ΙΟΥΝΙΟΥ
19:00 ΗΠΑ - ΓΕΡΜΑΝΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)
19:00 – 21:00 ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ – ΓΚΑΝΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 23:00 POST – PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)
23:00 – 01:00 ΚΟΡΕΑ – ΒΕΛΓΙΟ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
23:00 ΑΛΓΕΡΙΑ - ΡΩΣΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)
 
Οι διασταυρώσεις σε φάση των 16, προημιτελικά, ημιτελικά, μέχρι τον μεγάλο τελικό:
 
ΣΑΒΒΑΤΟ 28 ΙΟΥΝΙΟΥ
19:00 – 21:00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ ΑΟΥΤ - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 - ΑΓΩΝΑΣ Α:ΠΡΏΤΟΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΟΣ 2ου ΟΜΙΛΟΥ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 23:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)
23:00 – 01:00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ ΑΟΥΤ - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 - ΑΓΩΝΑΣ Β:ΠΡΩΤΟΣ 3ου ΟΜΙΛΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΟΣ 4ου ΟΜΙΛΟΥ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΙΟΥΝΙΟΥ
01:00 – 01:30 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)
19:00 – 21:00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ ΑΟΥΤ - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 - ΑΓΩΝΑΣ Γ:ΠΡΩΤΟΣ 2ου ΟΜΙΛΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΟΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 23:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)
23:00 – 01:00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ ΑΟΥΤ - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 - ΑΓΩΝΑΣ Δ:ΠΡΩΤΟΣ 4ου ΟΜΙΛΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΟΣ 3ου ΟΜΙΛΟΥ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)
01:00 – 01:30 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

ΔΕΥΤΕΡΑ 30 ΙΟΥΝΙΟΥ
19:00 – 21:00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ ΑΟΥΤ - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 - ΑΓΩΝΑΣ Ε:ΠΡΩΤΟΣ 5ου ΟΜΙΛΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΟΣ 6ου ΟΜΙΛΟΥ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 23:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)
23:00 – 01:00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ ΑΟΥΤ - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 - ΑΓΩΝΑΣ ΣΤ:ΠΡΩΤΟΣ 7ου ΟΜΙΛΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΟΣ 8ου ΟΜΙΛΟΥ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

ΤΡΙΤΗ 1 ΙΟΥΛΙΟΥ
01:00 – 01:30 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)
19:00 – 21:00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ ΑΟΥΤ - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 - ΑΓΩΝΑΣ Ζ:ΠΡΩΤΟΣ 6ου ΟΜΙΛΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΟΣ 5ου ΟΜΙΛΟΥ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 23:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)
23:00 – 01:00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ ΑΟΥΤ - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 - ΑΓΩΝΑΣ Η:ΠΡΩΤΟΣ 8ου ΟΜΙΛΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΟΣ 7ου ΟΜΙΛΟΥ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)
01:00 – 01:30 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

ΤΕΤΑΡΤΗ 2 ΙΟΥΛΙΟΥ
22:45 – 00:00 ΩΡΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ (ΝΕΡΙΤ)
ΠΕΜΠΤΗ 3 ΙΟΥΛΙΟΥ
22:45 – 00:00 ΩΡΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ (ΝΕΡΙΤ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 4 ΙΟΥΛΙΟΥ
19:00 – 21:00 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ - ΑΓΩΝΑΣ 1: ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ Ε - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ ΣΤ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 23:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)
23:00 – 01:00 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ - ΑΓΩΝΑΣ 2: ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ Α - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ Β (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΙΟΥΛΙΟΥ
01:00 – 01:30 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)
18:00 – 19:00 PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)
19:00 – 21:00 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ- ΑΓΩΝΑΣ 3: ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ Ζ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ Η (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 23:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)
23:00 – 01:00 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ - ΑΓΩΝΑΣ 4: ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ Γ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ Δ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

ΚΥΡΙΑΚΗ 6 ΙΟΥΛΙΟΥ
01:00 – 01:30 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)
22:45 – 00:00 ΩΡΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ (ΝΕΡΙΤ)

ΔΕΥΤΕΡΑ 7 ΙΟΥΛΙΟΥ
22:45 – 00:00 ΩΡΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ (ΝΕΡΙΤ)
ΤΡΙΤΗ 8 ΙΟΥΛΙΟΥ
22:00 – 23:00 PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)
23:00 – 01:00 ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ - ΑΓΩΝΑΣ 5: ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

ΤΕΤΑΡΤΗ 9 ΙΟΥΛΙΟΥ
01:00 – 02:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)
22:00 – 23:00 PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)
23:00 – 01:00 ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ - ΑΓΩΝΑΣ 6: ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 4 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 3 (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)
01:00 – 02:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

ΠΕΜΠΤΗ 10 ΙΟΥΛΙΟΥ
22:45 – 00:00 ΩΡΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ (ΝΕΡΙΤ)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11 ΙΟΥΛΙΟΥ
22:45 – 00:00 ΩΡΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ (ΝΕΡΙΤ)
ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΙΟΥΛΙΟΥ
22:00 – 23:00 PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)
23:00 – 01:00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΙΟΥΛΙΟΥ
01:00 – 02:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)
22:00 – 23:00 PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)
23:00 – 01:00 ΤΕΛΙΚΟΣ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

ΔΕΥΤΕΡΑ 14 ΙΟΥΛΙΟΥ
01:00 – 02:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)
22:00 ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2014 (ΝΕΡΙΤ).